Разлика помеѓу преработките на „Примитивна функција“

Додадени 4.225 бајти ,  пред 11 месец
Создадена страница со: Податотека:Slope Field.png|мини|десно|Функцијата -{''F''(''x'') = (x<sup>3</sup>/3)-(x<sup>2</sup>/2)-x+c}- покажув...
(Создадена страница со: Податотека:Slope Field.png|мини|десно|Функцијата -{''F''(''x'') = (x<sup>3</sup>/3)-(x<sup>2</sup>/2)-x+c}- покажув...)
 
(нема разлика)
409

уредувања