31 мај (починале): Разлика помеѓу преработките

Додаден 191 бајт ,  пред 4 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Џек Демпси]] — американски [[боксербокс]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2019]] 
|[[Ѓело Јусиќ]] — хрватски [[композитор]], аранжер, диригент и [[Гитара|гитарист]].
|}
<noinclude>