Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Википедија“

нема опис на уредувањето
с (Vlad5250 ја премести страницата Шаблон:Wikipedia на Шаблон:Википедија)
 
| list1 =
* [[Deletionism and inclusionism in Wikipedia|Deletionism and inclusionism]]
* [[MediaWikiМедијаВики]]
* [[Notability in the English Wikipedia|NotabilityЗначајност]]
* [[Reliability of Wikipedia|ReliabilityВеродостојност]] ([[citation needed]])
* [[Vandalism on Wikipedia|Вандализам]]
* [[Conflict of interest editing on Wikipedia|Конфликт на интереси]]
| group2 = [[WikipediaЗаедница communityна Википедија|Заедница]]
| list2 =
* [[Arbitration Committee (English Wikipedia)|ArbComАрбитражна комисија]]
* [[Jimmy Wales]]
* [[Larry Sanger]]
* [[Michael Snow (attorney)|Michael Snow]]
* [[Wikimania]]
| group3 = [[HistoryИсторија ofна WikipediaВикипедија|Историја]]
| list3 =
* [[Censorship of Wikipedia]]
409

уредувања