Разлика помеѓу преработките на „Несвојствен интеграл“

Создадена страница со: {{Анализа}} '''Несвојствен интеграл''' претставува генерација на определен интеграл...
(Создадена страница со: {{Анализа}} '''Несвојствен интеграл''' претставува генерација на определен интеграл...)
 
(нема разлика)
409

уредувања