Разлика помеѓу преработките на „Пасау“

Одземени 49 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Passau“)
 
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Во текот на Втората светска војна, градот, исто така, сместувал и три под-кампови на озогласениот концентрационен логор Маутхаузен-Гусен : Пасау I (Oberilzmühle), <ref>Rosmus, Anna. ''Hitlers Nibelungen'', Samples Grafenau 2015, pp. 207f</ref> Пасау II (Валдерверке Пасау-Илштат) и Пасау III (Јанделсбраун).
 
==Наводи==
<references />
 
[[Категорија:Универзитетски градови во Германија]]
[[Категорија:Пасау]]
[[Категорија:Координати на Википодатоците]]
[[Категорија:Страници со непрегледан превод]]