Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додаден 281 бајт ,  пред 1 година
 
===Сонот како тема во филмот===
* „[[Сонувачи (филм од 2003)|Сонувачи]]“ (''Dreamers'') - [[филм]] на режисерот[[режисер]]от [[Бернардо Бертолучи]] (''Bernardo Bertolucci'') од 2003 година.<ref>[https://www.imdb.com/title/tt0309987/ IMDb, The Dreamers (2003) (пристапено на 19.9.2018)]</ref>
* „Сонот за крвта и душата“ - краток филм на режисерот [[Игор Алексов]] од 2018 година.<ref>Кинотека на Република Северна Македонија, ''Програма мај 2019''.</ref>
 
== Наводи ==