Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
 
капацитет = 1.800 |
лига = [[Прва македонска фудбалска лига|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 2017/2018|2017/2019|2018/2019]] |
позиција = 5ти8ми |
шема_лр1=_red_stripes|шема_т1=_red_stripes|шема_др1=_red_stripes|
леварака1=0000AA|тело1=0000AA|деснарака1=0000AA|шорцеви1=0000AA|чорапи1=CC0000|