Спортска Сала Јасмин: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| поранешни_имиња =
| играат = [[КК Фени Индустри]] <br> [[ГРК Кавадарци]]
| капацитет = 21,500800
| димензии =
| табла =
}}
 
'''Спортска Сала Јасмин''' е спортска сала во [[Кавадарци]], [[Македонија]] и има капацитет од 21,500800 гледачи.
 
Салата најмногу се користи за натпреварите на [[КК Фени Индустри]].<ref>http://www.kkfeni.com/Galerija/Sala%20Jasmin/index.html</ref>