Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
 
== Иселеништво ==
Од старите македонски родови кои живееле во селото сега се знае само за родот ''СтеќеевциСтееќевци (28 к.)'' кои се иселиле во соседното село [[Одри]].<ref name=":1" />
 
== Надворешни врски ==
2.657

уредувања