Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

нема опис на уредувањето
|insigniacaption = [[Грб на Претседателот на Република Македонија|Грб на Претседателот<br>на Македонија]]
|imagesize = 165px
|image = Stevo_PendarovskiPentarovski2019.jpg
|incumbent = [[Стево Пендаровски]]
|incumbentsince = 12 мај 2019
Анонимен корисник