Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Класична механика“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
поправка на правопис
с (поправка на правопис)
 
| list6name = rotational
| list6title = [[Вртење окулуоколу неподвижна оска|Вртење]]
| list6 = {{startflatlist}}
* [[Кружно движење]]
409

уредувања