Разлика помеѓу преработките на „Шулин“

Одземени 18 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
| description = Извадок од животната приказна на постара жена од Шулин, раскажана на месниот [[долнопреспански дијалект]].
}}
'''Шулин''' (Безмиште) е село во [[Мала Преспа]], Република [[Албанија]], Општина [[Пустец]] (Komuna Liqenas), Округ [[Корча]](Korça).
 
== Географија и местоположба ==