Разлика помеѓу преработките на „КК Тетекс“

Додадени 53 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: :''Доколку сакате да прочитате за фудбалскиот клуб, видете ФК Тетекс.'' {{Инфокутија...)
 
| титули =
| лига = [[Втора македонска кошаркарска лига|Втора Лига Мажи]]
| сезона = [[Втора македонска кошаркарска лига 20162018/1719|20162018/1719]]
| позиција = 8Четвртфинале<br />4<small>мити</small> Лига - Запад
| вебместо =
| h_body=FFFFFF|h_pattern_b=_bluesides|h_shorts=FFFFFF|h_pattern_s=_bluesides