Разлика помеѓу преработките на „КК АВ Охрид“

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| титули = '''1''' Втора Лига Мажи
| лига = [[Прва македонска кошаркарска лига|Прва Лига Мажи]]
| сезона = [[Прва македонска кошаркарска лига 20172018/1819|20172018/1819]]
| позиција = 610<small>ти</small>
| вебместо = [http://avohrid.com/ avohrid.com]
| h_pattern_b=_thinorangesides|h_body=0099FF|h_shorts=ffffff|h_pattern_s=_orangesides