Разлика помеѓу преработките на „Тајпеј“

Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. декември + декември))
[[File:Taipei 101 from afar,_Taiwan_CBD_Skyline.jpg|thumb|Тајпеј]]
 
Тајпеј (на [[кинески]] : 臺北市 / 台北市, T'ai-pei) е де факто главен град на [[Тајван]] (односно [[Република Кина]])<br />
Анонимен корисник