Разлика помеѓу преработките на „ФК Лестер Сити“

Додадени 7 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
| league = {{Лига-Премиер лига на Англија}} |
| season = [[Премиер лига на Англија 2018-2019|2018–19]]
| position = Премиер лига, 9-ти. место |
| current = ФК Лестер Сити сезона 2018–2019
| website = http://www.lcfc.com