Разлика помеѓу преработките на „ФК Шрусбери Таун“

Одземени 126 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 21 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q19626 (translate me))
| mgrtitle = Менаџер |
| league = [[Англиска Лига Еден|Лига Еден]]
| season = [[2011–12 Англиска Лига Два|2011–12]2018/19]
| position = 18-и
| position = Англиска Лига Два, 2-ри<br />(изборена промоција)
| website = http://www.shrewsburytown.co.uk/
<!-- Home kit -->
512

уредувања