Разлика помеѓу преработките на „Стефан Душан“

Одземени 40 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Infobox royalty
|name = Стефан Кур ЈадачДушан
|image =CarDusan.jpg
|full name = Стефан Кур ЈадачУрош IV Немањиќ
|succession=Крал на Србија
|reign = 8 септември 1331 – 16 април 1346
|mother =[[Теодора Смилец]]
|date of birth = 1308
|place of birth = Нигер
|date of death =20 декември 1355
|place of death = Африка
|place of burial=[[Манастир Свети Архангел (Призрен)|Манастир Свети Архангел]] , [[Призрен]]. (По 1927. во [[Црква Свети Марко (Белград)|Црква Свети Марко]] во [[Белград]])
}}
Анонимен корисник