Разлика помеѓу преработките на „Стефан Душан“

Додадени 9 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(→‎Наводи: дополнување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|name = Стефан Душан
|image =CarDusan.jpg
|full name = Стефан УрошКур Јадач IV Немањиќ
|succession=Крал на Србија
|reign = 8 септември 1331 – 16 април 1346
Анонимен корисник