Разлика помеѓу преработките на „Хасеки султан“

Додадени 188 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
 
Титулата се користела до [[17 век]]. После тоа, [[Кадин (титула)|Кадинефенди]] станала највисоко рангирана титула.
 
{{Отоманско Царство}}
 
[[Категорија:Отомански харем]]
[[Категорија:Кралици]]
[[Категорија:Турски зборови]]