Интермарше-Ванти-Жобер Материо: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Ehrlich91 ја премести страницата БМЦ Рејсинг Тим на ССС Про Тим)
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
{{Инфокутија велосипедски тим
| teamname = БМЦССС РејсингПро Тим
| image = [[Податотека:BMC Racing Team logoCccteamlogo.svgpng|250п]]
| code = BMC (2007–2018)<br/>CPT (од 2019)
| base = [[САД]] (2007–2018)<br/>[[Полска]] (од 2019)
| founded = {{start date|2007}}
| disbanded =
| bicycles = БМЦЏајант
| website = httphttps://bmcracingteamcccteam.comeu/
| manager = [[Џим Очович]]
| teammanager = [[Алан Пејпер]]
| discipline = [[Друмски велосипедизам]]
| status = [[Светска турнеја UCI|UCI World Tour]] екипа
| season = 2007–2007–2018<br/>2019–
| oldname = БМЦ Рејсинг Тим<br/>CCC Тим
| kitimage = BMC Racing Team jersey.png
| current =
}}
 
'''БМЦССС РејсингПро Тим''' ({{lang-en|BMCCCC RacingPro Team}}; кратенка на екипата според [[Меѓународен велосипедистички сојуз|UCI]]: '''BMCCPT''') — [[САД|американскаполска]] професионална [[Велосипедизам|велосипедска]] [[Друмски велосипедизам|друмска]] екипа, која настапува во рамките на [[Светска турнеја UCI|Светската турнеја]]. Нејзин главен спонзор е БМЦССС, швајцарскиполски производител на рамки за велосипедичевли. Како косопственик на екипата е американскиот велосипедист [[Џим Очович]], кој го основал 7-Иливен Сајклинг Тим и е негов менаџер.
 
== Состав на екипата ==
 
{{Cycling race/teamroster|Q43100796}}
 
=== 2019 ===
 
{{Cycling race/teamroster|Q57066737}}
 
== Наводи ==
== Надворешни врски ==
{{Ризница-ред|BMC Racing}}
* {{официјална|bmcracingteam.com}}
 
{{Возачи во БМЦ Рејсинг Тим}}
[[Категорија:Екипи во Светската турнеја UCI]]
[[Категорија:Американски велосипедски екипи]]
[[Категорија:Полски велосипедски екипи]]