Разлика помеѓу преработките на „МедијаВики:Sitenotice“

нема опис на уредувањето
Следете ја Википедија на македонски јазик на '''<span class="plainlinks">[https://www.facebook.com/mk.wikipedia Facebook]!</span>'''
<!--и на [[Податотека:Twitter.svg|35п|врска=http://twitter.com/#!/wikipedia_mk]]'''<span class="plainlinks">[http://twitter.com/#!/wikipedia_mk Twitter]</span>'''-->
{{-}}
 
Се известуваат корисниците на Википедија на македонски јазик дека на 13 мај 2019 година (понеделник), во Скопје ќе се одржи '''[[Википедија:Викисредба (13 мај 2019)|викисредба]]''' за одбележување на постигнатиот успех со надминување на бројот на 100.000 статии. Вашето присуство е добредојдено!
{{-}}