Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

с
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|insigniacaption = [[Грб на Претседателот на Република Македонија|Грб на Претседателот<br>на Македонија]]
|imagesize = 165px
|image = Ѓорге ИвановStevo_Pendarovski.jpg
|incumbent = [[ЃоргеСтево ИвановПендаровски]]
|incumbentsince = 12 мај 20092019
|style =
|residence = [[Вила Водно]]
138

уредувања