Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

нема опис на уредувањето
|incumbentsince = 12 мај 2009
|style =
|residence = [[Вила Водно]]<ref>[http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=518DEA95C78AA94491903E913620B8DB www.dnevnik.com.mk]</ref>
|termlength = пет години, еднаш повторлив
|formation = [[Устав на Република Македонија|Устав на Македонија]]<br />16 април 1991