Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Први дами на Македонија“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Navbox |name = Први дами на Македонија |title = Прва дама на Македонија|Први дами на Македон...)
 
 
* [[Вилма Трајковска]] (1999-2004)
* [[Јасна Црвенковска]] (2004-2009)
* [[Маја Иванова]] (2009-сè уште2019)
* [[Елизабета Пендаровска]] (2019-сè уште)
| below =