Разлика помеѓу преработките на „Гуано Ејпс“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox musical artist <!-- See Wikipedia:WikiProject Musicians --> | name = Гуано Ејпс | image = Guano Apes bei...)
 
| associated_acts =
| website = {{URL|http://www.guanoapes.org}}
| current_members = [[Сандра Насиќ]]<br />Хенинг Руменап<br />СтефанШтефан УдиУде<br>Денис Пошвата
| past_members =
}}
'''Гуано Ејпс''' — [[рок]] група од [[Гетинген]], [[Германија]] основана во 1994 година. Членови на групата се [[Сандра Насиќ]], Хенинг Руменап, СтефанШтефан УдиУде и Денис Пошвата. Нивниот звук е опишан како мешавина од метал, поп и рап музика. Досега објавиле пет студиски албуми, две компилации, петнаесет синглови и пет видео албуми.
 
== Наводи ==