Жеглигово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 53 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
== Поврзано ==
* [[Жеглиговски Камен]] (Костоперска Карпа) — културно-историска знаменитост и споменик на природата во областа
* [[Жеглиговски манастир]]
* [[Кумановска Котлина]]
* [[Жеглиговски Камен]] (Костоперска Карпа) — културно-историска знаменитост и споменик на природата во областа [[Средорек (област)|Средорек]]
 
== Наводи ==