Жеглигово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 62 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* [https://kumanovskimuabeti.mk/zhegligovo-prethodnikot-na-kumanovo/ Жеглигово – претходникот на Куманово] — портал „Кумановски муабети“ (од „Наш весник“, бр. 22, 1962 г.)
 
{{coord|42.130|21.722|scale:500000_region:MK|display=title}}
 
[[Категорија:Историско-географски области во Македонија]]