Разлика помеѓу преработките на „Главен град Подгорица“

нема опис на уредувањето
с
 
}}
'''Главен град Подгорица''' ([[црногорски]]: ''Glavni grad Podgorica'', ''Главни град Подгорица'') е една од 23-те [[општини во Црна Гора]]. Седиште на општината е градот [[Подгорица]].
 
 
==Демографија==