Жеглигово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 3 бајти ,  пред 3 години
с
 
== Надворешни врски ==
* [https://kumanovskimuabeti.mk/zhegligovo-prethodnikot-na-kumanovo/ Жеглигово – претходникот на Куманово] — портал „Кумановски муабети“ (од ''Наш„Наш весник''весник“, бр. 22, 1962 г.)
 
[[Категорија:Историско-географски области во Македонија]]