Разлика помеѓу преработките на „ФК Лестер Сити“

Додадени 70 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
| season = [[Премиер лига на Англија 2017–18|2017–18]]
| position = Премиер лига, 9-ти |
| current = ФК Лестер Сити сезона 2018–2019
| website = http://www.lcfc.com
| pattern_la1 = _leicester1819h