Разлика помеѓу преработките на „ФК Лестер Сити“

Додадени 25 бајти ,  пред 1 година
с
И покрај тоа што се со седиште во Западен Мидландс, друг ривал на Лестер во последниве неколку години е [[ФК Ковентри Сити | Ковентри Сити]], кои се базирани на само 24 милји оддалеченост. Натпреварите меѓу двата клуба, станаа познати како M69 дерби, дебивајќи ги името по Автопатот кој ги поврзува двата града.
 
== Играчи ==
== Моментален тимсостав ==
{{Fs start}}
{{Fs player|no=1|pos=GK|nat=DEN|name=[[Каспер Шмајхел]]}}