Свиланово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 294 бајти ,  пред 3 години
дополнување, илустрирање
(дополнување, илустрирање)
[[Податотека:Svilanovo Karevspomen park.jpg|thumb|250px|СпоменикотСпомен парк посветен на Карев кај Свиланово]]
 
[[Податотека:Karev obelezje.jpg|thumb|250px|Новото спомен обележје на Карев]]
 
 
[[Податотека:Svilanovo Karev.jpg|thumb|250px|Поранешното спомен обележје на Карев кај Свиланово]]
 
Месноста '''Свиланово''' се наоѓа на околу 2 км југоисточно од с. [[Рајчани]], односно на средината во триаголникот кој го сочинуваат селата [[Бања]], [[Спанчево]] и [[Рајчани]] ([[Кочанско]]).
3.890

уредувања