Разлика помеѓу преработките на „Златко Митрески“

Одземени 7 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од 92.53.60.188) и ја поврати преработката 3533664 на 46.217.91.30
(Одбиена последната промена (од 92.53.60.188) и ја поврати преработката 3533664 на 46.217.91.30)
* 2005: „Украдени очи“, реж. Радослав Спасов
* 2013: „[[Ова не е американски филм]]“, реж. Сашо Павловски
* 2016: „Втора шанса“„[[Жртва]]“, реж. Марија Џиџева
 
== Награди ==