Разлика помеѓу преработките на „Камбриум“

Додадени 59 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
 
{{Никулец од областа на геологијата}}
 
{{Геолошка историја на Земјата}}
 
{{Нормативна контрола}}