Разлика помеѓу преработките на „Втора македонска кошаркарска лига 2014/15“

|-
| style="background:#ccffcc;"|     
|Екипи кои напреднале во [[Прва македонска кошаркарска лига 2015/16|Првата Лига Мажи]]
|-
| style="background:#ffcccc;"|     
!Кош<br />Разлика
!Поени
|-style="background:#ccffcc;"
|-
|align="center"|'''1.'''
|[[КК Т-Баскет|Т-Баскет]]<sup>1</sup>
|align="center"|'''21'''
|}
1 Поради ненаоѓање на соoдветна сала, на Т-Баскет му било одбиено да учествува во Првата лига за следната сезона.<ref>[http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/t-basket-ne-se-otkazhuvame-koga-togash-kje-doneseme-prvoligashka Т-баскет: Не се откажуваме, кога-тогаш ќе донесеме прволигашка кошарка во Тетово!] sportmedia.mk 24 јули 2015</ref>
 
2 Михајловски бил казнет со одземање на два поени поради два неодиграни натпревари
 
Извор: [https://web.archive.org/web/20150919171213/http://www.basketball.org.mk/?ItemID=E18F966DE205B6498CA91A9EB8D1C0CB Македонска Кошаркарска Федерација преку web.archive.org]
 
== Поврзано ==