Разлика помеѓу преработките на „Тасос“

Додадени 22 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
:* Општински оддел Казавид (1361 жител)
::* село [[КазавидКолиби (Тасос)|Колиби]] (Πρίνος, /Καλύβες, Принос, /Каливес) (1185 жители)
::* село [[Големо Казавид]] (Μεγάλος Πρίνος, Мегалос Принос) (30 жители)
::* село [[Големоказавидски Пристан]] (Όρμος Πρίνου, Ормос Прину) (122 жители)