Разлика помеѓу преработките на „Тасос“

Додадени 44 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
:* Општински оддел Мариес (559 жители)
::* село [[Мариес]] (Μαριές) (182 жители)
::* село [[МарионМариески Пристан]] (Σκάλα Μαριών, Скала Марион) (377 жители)
 
:* Општински оддел Панагија (849 жители)