Тасос: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија Населено место
| name = Тасос
| native_name = <small>''Περιφερειακή ενότητα /Δήμος Δήμος''Θάσου''</small>
| native_name_lang = el
| settlement_type = округ и општина