Разлика помеѓу преработките на „Тасос“

Одземени 12 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
 
:* Општински оддел Теологос (3140 жители)
::* село [[Теологос (Тасос)|Теологос]] (Θεολόγος) (731 жителижител)
::* село [[Алики (Тасос)|Алики]] (Αλυκή) (39 жители)
::* село [[Астрида]] (Αστρίδα) (129 жители)
 
:* Општински оддел Калирахи (1282 жители)
::* село [[Калирахи (Тасос)|Калирахи]] (Καλλιράχη) (651 жителижител)
::* село [[Калирахиска Плажа]] (Σκάλα Καλλιράχης, Скала Калирахис) (631 жителижител)
 
:* Општински оддел Лименарија (2452 жители)
::* село [[Лименарија]] (Λιμενάρια) (2441 жителижител)
::* село [[Кастро (Тасос)|Кастро]] (Κάστρο) (11 жители)
 
::* село [[Левки (Тасос)|Левки]] (Λεύκη) (46 жители)
 
:* Општински оддел Казавид (1361 жителижител)
::* село [[Казавид]] (Πρίνος, Καλύβες, Принос, Каливес) (1185 жители)
::* село [[Големо Казавид]] (Μεγάλος Πρίνος, Мегалос Принос) (30 жители)
::* село [[Мало Казавид]] (Μικρός Πρίνος, Микрос Принос) (21 жителижител)
::* манастир [[Свети Пантелејмон (Тасос)|„Свети Пантелејмон“]] (Μονή Αγίου Παντελεήμονος) (3 жители)
::* село [[Ормос Прину]] (Όρμος Πρίνου) (122 жители)