Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
:* Општински оддел Граничево (1.360 жители)
::* село [[Граничево]] (Гранич или ГраничГирмич; Κρυονέρι, Крионери) (901 жители)
::* село [[Авги]] (Αυγή) (459 жители) {{ЕМ-нс}}