Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
:* Општински оддел Ново Село
::* село [[Ново Село (Лагадинско)|Ново Село]] (или Ени Ќој; Κριθιά, Критија) (1.380 жители)
 
На територията на општинската единица се наоѓа и историското село [[Гнојна]] (Παλαιοχώρα, Палеохора).