Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
:* Општински оддел Берово (452 жители)
::* село [[Берово (Лагадинско)|Берово]] (Βερτίσκος, Вертискос) (389 жители)
::* село [[ХорутХоруд]] (Χωρούδα, Хоруда) (63 жители)
 
:* Општински оддел Кара Омерли (638 жители)