Разлика помеѓу преработките на „Тасос“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
:* Општински оддел Калирахи (1282 жители)
::* село [[Калирахи (Тасос)|Калирахи]] (Καλλιράχη) (651 жители)
::* село [[КалирагискаКалирахиска Плажа]] (Σκάλα Καλλιράχης, Скала Калирахис) (631 жители)
 
:* Општински оддел Лименарија (2452 жители)