Разлика помеѓу преработките на „Драма (општина)“

Додадени 40 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
** село [[Шипша]] (Ταξιάρχες, Таксијархес) (169 жители)
 
* Општински оддел ВисочанВисочани (2 777 жители)
** село [[ВисочанВисочани]] (или ВисоченВисочан, Височени, Височени; Ξηροπόταμος, Ксиропотамос) (2 601 жители)
** село [[Височан|Метаморфози Сотирос]] (Μεταμόρφωση Σωτήρος) (176 жители) {{ЕМ-нс}}