Разлика помеѓу преработките на „Драма (општина)“

Додадени 30 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
* Општински оддел Дреново (886 жители)
** село [[Дреново]] (или Драново; Μοναστηράκι, Монастираки) (781 жители)
** село [[Козица (Драмско)|Козица]] (или Ковица, Ковишта; Βαθύλακκος, Ватилакос) (85 жители)
 
* Општински оддел Карачали