Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 4 години
с
ставена Категорија:Синтика користејќи го HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
с ставена Категорија:Синтика користејќи го HotCat
Ред 48:
 
[[Категорија:Населени места во Егејска Македонија]]
[[Категорија:Синтика]]