Ставрополски Крај: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
P.Nedelkovski ја премести страницата Ставрополски крај на Ставрополски Крај: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Ставрополски крај на Ставрополски Крај: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња)