Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 26 бајти ,  пред 12 години
Пренанишанет линк
с (Бот: Интервики за избрани статии за bg:Таратор)
(Пренанишанет линк)
*две свежи краставици (''Cucumis sativus'')
*100ml сончогледово или [[маслиново масло]]
*една мала [[лажица]] [[Готварска_сол|сол]]
=== Потребен специјален прибор ===
*дрвен сад за толчење (дибек)
Анонимен корисник