Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Додадени 22 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
=== Рупишта ===
{{Главна|ОрестидаРупишта (општина)}}
[[Податотека:143 Hrupishta Church.jpg|мини|десно|Поглед на црквата „Св. Нектариј“ во [[Хрупишта]].]]
Општината [[Рупишта (општина)|Рупишта]] или Хрупишта (грч. ''Άργος Ορεστικό'') е поделена на следниве општински единици:
 
* Јон Драгумис